Seurakunnanvaltuuston vaalit 2019

VAALIAIKATAULU

JOENSUU                           
Su 3.11. klo 12:00 – 14:00 Seurakuntasali

JOENSUU                           
Ma 4.11. klo 10:00 – 14:00 Seurakuntasalin aula
KONTIOLAHTI                 
Ma 4.11. klo 16:00 – 17:00 Kontiolahden kirkko       
ENO                                   
Ma 4.11. klo 17:45 – 18:45 Enon tsasouna                 

LIEKSA                              
Ti 5.11. klo 11:00 – 12.30 Lieksan kanslia

JOENSUU                           
Ke 6.11. klo 16:00 – 19:00 Seurakuntasalin aula

JOENSUU                           
To 7.11. klo 10:00 – 14:00 Seurakuntasalin aula
TUUPOVAARA                  
To 7.11. klo 16:00 – 17:00 Tuupovaaran kappeli
HOILOLA                           
To 7.11. klo 17:45 – 18:45 Hoilolan kirkko

JOENSUU                           
Pe 8.11. klo 10:00 – 14:00 Seurakuntasalin aula
HONKAVAARA                 
Pe 8.11. klo 16:00 – 17:00 Honkavaaran tsasouna   
KITEE                                
Pe 8.11. klo 18:00 – 19:00 Kiteen kirkko

LIEKSA                              
La 9.11. klo 14:00 – 16:30 Lieksan kanslia

JOENSUU                           
Su 10.11. klo 12:00 – 14:00  Seurakuntasalin aula

Vaalitoimitus aloitetaan sunnuntaina 3.11.2019 klo 12.00 Joensuun ortodoksisella seurakuntasalilla (Kirkkokatu 32). Vaalin tulos julistetaan Joensuun Pyhän Nikolaoksen kirkossa sunnuntaina 10.11.2019 klo 17.00. Äänestäjän on oltava varautunut todistamaan henkilöllisyytensä äänioikeutta tarkastettaessa äänestyspaikalla.

Äänestää voi omalta vaalialueeltaan niin montaa ehdokasta, kuin vaalialueelta valitaan jäseniä seurakunnanvaltuustoon.

EHDOKKAAT

Vaalialue 1. (Joensuu – Kontiolahti: valitaan 17 jäsentä)

2. Onatsu Annakaisa

3. Pankka Airi

4. Potkonen Antti

5. Linna Harri

6. Jeskanen Matti

7. Kuukkanen Merja

8. Vatanen Sari

9. Metso Pekka

10. Lasanen Rauno

11. Kerova Nadezda

12. Vepsä Sirkka

13. Sihvonen Liisa

14. Räsänen Eija

15. Tolvanen Matti

16. Ratilainen Jouni

17. Usachev Sergey

18. Sidoroff Virpi

19. Raassina Olga

Vaalialue 2. (Lieksa: valitaan 2 jäsentä)

20. Jaskanen Kirsi

21. Oravalahti-Pehkonen Lea

22. Reittu Olavi

Vaalialue 3 (Kitee – Rääkkylä – Tohmajärvi: valitaan 2 jäsentä)

23. Hämäläinen Iiris

24. Hurri-Hyvärinen Minna

Bookmark the permalink.

Comments are closed.